Rüyada “Yılan Sokması” Görmek

Yılan Sokması
Rüyada yılan sokması, geleceğe dair haberci olarak görülen rüyalardan birisidir. Rüyada yılan soktuğunu görmek islami anlamı nedir.
Rüyanın Tabiri : manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada yılan sokması, geleceğe dair haberci olarak görülen rüyalardan birisidir. Rüyada yılan sokması maddi sıkıntıların içine düşeceğiniz demektir. Rüyayı gören kişinin iş hayatında dikkatli olması ve emin kararlar vermesi gerektiğinin işaretidir. Rüyada yılan sokması rüya sahibinin hesapsız alışverişler yapıp büyük ölçü’de yakın bir zaman içerisinde maddi bir sıkıntının içerisine düşeceğine yorumlanır. İş hayatınızda yada aileniz için çekeceğiniz bir kredi yada özel harcamalar olacağına ve bu konudaki ödemelerinizde sıkıntı yaşayacağınız görülüyor. Rüyada yılan soktuğunu görmek hatalı davranışlar, yanlış hesaplar ve gereksiz harcamalar ile yaşanacak sıkıntıyı gösterir.Bazı rüyalar bize işaret ve hatalarımızdan dönmemiz için Allah c.c tarafından uyarıcı nitelikte verilir. Bu tarz rüyalarda rüyayı gören kişinin kendine ve hayatına dikkat etmesi gerekmektedir.

Rüya Alimleri ( Rüyada Yılan Sokması )

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Rüyada yılan sokması iki farklı şekilde yorumlanmıştır diye buyurur. İlki rüyada yılan sokması düşmanından gelecek olan bir zararın olacağına işaret eder. Diğeri ise yanlış yaptığınız işlerde içsel sıkıntıların içerisine düşeceğinize ve büyük kayıplarınızın olacağına diye yorumlamıştır.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Rüyada yılan sokması ve rüyada yılan soktuğunu gören kişi halk arasında küçük düşeceği ve muteber olduğu yerde sözünün artık dinlenmeyeceğine diye tabirde bulunmuştur.

Diyanet Yorumu; Rüyada yılan sokmak diyanet yorumu olarak alimlerinde yaptığı yorumlarda görüldüğü gibi rüyayı gören kişinin yaşayacağı sıkıntıya delalet eder. Rüyada yılan soktuğunu görmek size yakın olan bir kişiden zarar göreceğinize işaret eder.

İslami Açıklaması; Birden fazla yoruma sahip olan rüyada yılan sokması görmüş olduğunuz rüyanın içindeki yılanın rengine ve büyüklüğüne göre yorumlanır. Rüyada büyük yılan sokması düşünmeden ani kararlar verip büyük kayıplar yaşayacağınıza işaret eder. Rüyada küçük yılan sokması gözünüze az görülen harcamalar yapıp farkına varmadan maddi sıkıntı içerisinde bulunacağınız demektir.

Alimlere Göre Neye İşarettir?

Rüyada yılan sokması Allah c.c tarafında hayrı ile karşılanan bir kişinin gelecekte yada yakın bir zaman içerisinde düşeceği sıkıntıların olduğuna işaret edilmesidir. Rüyayı gören kişi nefsine hakim olamayıp dünyalık işlere yönelip hatalarda bulunacağı demektir. Rüyada yılan soktuğunu gören kişi kendine dikkat etmeli ve iş hayatında ve ev hayatında hızlı kararlar vermemelidir. Bu rüyada, rüya sahibi gaflete düşüp yanlış vereceği kararlar ile büyük maddi sıkıntıların içine düşeceğine yorumlanır.

Rüyada Yılan Sokmak İslami Anlamı

Bir çok rüya alimi bu rüyayı, rüyayı gören kişiye uyarıcı bir rüya olarak yorumlamıştır. İslam alimlerine göre rüyada yılan sokması ve rüyada yılan soktuğunu görmek hataya düşeceğinizin işaretidir. Bu rüyayı gören kişi geçmişte yada şimdiki yaşantısında maneviyatına önem veren bir kişidir. Bu rüyayı görmesi ise Allah c.c tarafından ona hataya düşmemesi ve kendisine dikkat etmesi, nefsi yaşantıdan uzak durması gerektiğinin işaretidir. Rüyada yılan sokması iş hayatınızda ani kararlar vererek büyük borç edineceğiniz ve bu borcu ödeme yolunda maddi ve manevi sıkıntılar yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada yılan sokması neye işarettir? Yılan sokması rüyası maddiyat olarak bilinir. Bu rüyayı gören kişinin yakın bir arkadaşı yada ailesinden birinin hatırını kıramayarak borç edineceğine işarettir.Görmüş olduğu bu rüyada ise yardım ettiği kişi sizi manen yalnız bırakıp ağır bir külfetin içine sokacağına yorumlanır. Rüyada yılan soktuğunu görmek, bu rüyayı gördükten sonraki yaşantınızda dikkatli ve temkinli olmanız gerektiğini gösterir. Hatalı davranışlarınız yada ani kararlarınız sizi büyük bir maddi çıkmazın içerisine düşürecektir.

Not: Rüyada yılan öldürmek islami adlı rüya yorumumuzu okumak isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.