Rüyada “Namaz Tesbihi” Görmek

Namaz Tesbihi
Rüyada namaz tesbihi görmek neye işarettir; sevinçler yaşayacağına, güzel haberler alacağına işarettir. Rüyada namaz tesbihi görmek islami yorumu
Rüyanın Tabiri : manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada Namaz Tesbihi Görmek

Rüyada namaz tesbihi görmek, rüya sahibinin hayatında beklenmedik mutluluk ve sevinçler yaşayacağına, güzel haberler alacağına işarettir. Rüyada namaz tesbihi görmek, kişinin kendisi için en hayırlısı neyse onu yaşayacağına delalet eder. Rüyada namaz tesbihi görmek, kişinin Allah katında makbul kulları arasına gireceğine işarettir. Rüyada namaz tesbihi görmek, kişinin iş hayatında başarılı olacağına, aile hayatında da huzuru bulacağına yorumlanır. Aynı zamanda rüyayı gören kişi erkek ise hayatına yakın zamanda maneviyata önem veren bir kadının gireceğine delalet eder. Kişi bu kadın ile tez vakit evlenecek ve mutlu bir yuvanın temellerini atacaktır.  Bu rüya aynı zamanda kişinin fani dünyadan elini çekerek maneviyata yönelmesi gerektiğine işaret eder. Rüya sahibinin hac yada umre ziyaretinde bulunarak kendini ibadete vereceği anlamına da gelmektedir. Rüya sahibinin aile hayatında parçalanmalar, ayrılıklar, huzursuzluklar oluyor ise yakın zamanda bunlardan arınacağına ve eski mutluluğuna geri kavuşacağına işarettir. Kişinin yaşadığı sıkıntılar son bulacak ve  eski mutlu hayata geri dönülerek sorunlar ortadan kalkacaktır.

Rüyada Namaz Sonrası Tesbih Çektiğini Görmek

Rüyada namaz sonrası tesbih çektiğini görmek, rüya sahibinin çevresindeki birçok kişiden yaptığı iyilikler karşısında hayır duaları alacağına işarettir. Kişi rüyasında kıldığı namazın arkasından tesbih çektiğini görmüş ise bu sabır ile bekleyerek rahata ve huzura ereceğine işarettir. Rüyayı gören kişi bekar ise bu rüya kendisinin evlenmek için daha vaktinin olduğuna işarettir. Kişinin ailesinde hasta olan biri var ise bol bol duaya ihtiyacı olduğuna işarettir. Kişinin zikrederek Allah’a dua etmesine yorumlanır.

Rüyada Namaz Tesbihi Yaptığını Görmek

Rüyada namaz tesbihi yaptığını görmek, rüya sahibinin emek vererek ve alın teri dökerek bir yerlere geleceğine işarettir. Kişinin ailesine helal kazançlar getireceğine yorumlanır. Rüya sahibinin çevresi tarafından sayılan ve sevilen biri olacağına işarettir. Kişinin ahlakı ve terbiyesi çevresi tarafından takdir edilir ve kendisi gibi kişilik sahibi insanlarla dostluk ve arkadaşlık kuracağına yorumlanır. Rüyasında tesbih yaptığını gören kadın hamile ise bu onun hayırlı bir evlada kavuşacağına işarettir. Haneye giren bebek müjdesi bolluk ve bereketin olacağına rivayet eder.

Rüya Alimleri ( Rüyada Namaz Tesbihi Görmek )

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; rüyada namaz tesbihi görmek, saliha bir kadına, helal yoldan geçinmeye ve hak yolunda kılıç tutan askerlere delalet eder. Kişinin Allah’u Tealay’a mümin olmuş bir kulun varlığına işarettir. Rüyada tesbih çekerken ” Süphanellah ” dediğini gören kişi hasta, hapis, üzüntü gibi korkuları varsa Allah’u Teala, ummadığı yerden bu sıkıntılarını giderip şifasını verecektir.

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; rüyada namaz tesbihi görmek, helal rızka, baht açıklığına, maneviyata ve hayır duasına delalet eder. Rüyada namazdan sonra tesbih çeken kişi Allah’a olan inancını ve kulluk görevini yerine getirdiğine işaret eder. Kişinin derdi, sıkıntısı, elemi, kederi, darlığı, hastalığı, acısı ve üzüntüsünün sabrederek tesbih çeker gibi sabır çekerek son bulacağına delalettir.

Diyanet Yorumu; rüyada namaz tesbihi görmek, bir kişinin kötü giden işlerinin yakın zamanda yola gireceğine ve sıkıntılarının son bulacağına işarettir. Kişi rüyasında Allah’ın adını lütfederek tesbih çekiyorsa bütün sıkıntılarından ve dertlerinden kurtulacağına, muradına ereceğine işarettir. Hasta bir kimsenin derman ve şifa bulup iyileşeceğine, işsiz ise birilerin vasıtasıyla iş bulacağına yorumlanır.

İslami Açıklaması; rüyada namaz tesbihi görmek, kişinin Allah’u Tealaya olan inancını, sadakatini, bağlılığının göstergesidir. Her kim tesbih çekerek Allah’a şükrediyorsa bu kişinin en güzel mertebelere ereceğine delalet eder. Kişinin rızkı artacak, hanesi bollaşacak ve hayırlı bir kul olarak Allah yolunda ilerleyeceğine yorumlanır.

Rüyada namaz tesbihi görmek neye işarettir?Kişinin huzura, mutluluğa ereceğine işarettir. Rüya sahibi sıkıntılarını ve sorunlarını aşacak ve sabrının sonunda muradına ereceğine işarettir. Kişinin fani dünyadan elini eteğini çekerek maneviyata yöneleceğine ve çevresindekilere dini bilgiler vererek hayır dualar alacağına delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.