Rüyada “Kurban” Görmek

Kurban
Rüyada kurban görmek, kişinin yakın zamanda istemeyerek de olsa yapacağı hatalara ve bu hatalardan duyacağı pişmanlığa işaret eder.
Rüyanın Tabiri : ne demek, ne demek, manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada kurban görmek, normalde hayırlı bir ibadet olmasına rağmen rüya yorumcuları tarafından tam aksi söylenmektedir. Rüyada kurban görmek, kişinin yakın zamanda istemeyerek de olsa yapacağı hatalara ve bu hatalardan duyacağı pişmanlığa işaret eder. Rüyada kurban görmek, kişinin geçmişte yapmış olduğu hatalardan ders çıkarmasına rağmen hala hatalarının bedelini ödeyeceğine işaret eder. Rüyada kurban görmek, rüya sahibi hamile bir bayan ise, bu rüya erkek bir evladın müjdesi olarak yorumlanır. Bekar kişiler için ise ilişkisinde mutlu sona doğru yol alacağına ve bu ilişkiyi evlilik ile taçlandıracağına delalet eder. Görülen rüyaları her anlamda doğru analiz etmek ve gerçek ile hayal arasındaki bağlantı açısından doğru yorumlamak gerekir.

Rüyada Kurban Görmek

Rüyada kurban görmek, kişinin hem ailesine karşı hemde yapmış olduğu işine karşı hatalarda bulunacağına ve aksine kendinden beklenilmeyen yanlışlar içinde olacağına delalet eder. Rüya sahibi geçte olsa hatalarının farkına varacak başta çevresi olmak üzere hayatıyla alakalı değişiklikler yapacaktır. Bu rüya kişinin mekan, şehir, iş değiştireceğinin habercisidir. Evli kişiler için mutlu ve huzurlu bir yuvanın habercisi, hamile bayanlar için erkek evladın müjdecisidir.

Alimlere Göre Neye İşarettir?

Cafer-i Sâdık’a göre; rüyada kurban görülmesi kişinin bütün gam ve kederden kurtulacağına, sevince ve berekete kavuşacağına delalet eder. Her kim rüyasında kurban kestiğini görüyor ise bu demek bu kişi bir köleyi azad etmiş olacaktır. Aynı zamanda bu rüya kişinin Allah ( C.C )’a yaklaşılan iyi ameller içinde bulunacağına yorulur.

Danyal (A.S)’a göre; bu rüya hayra, müjdeye ve berekete yorulur. Rüya sahibi için adak, menfaat, şifa, fayda ve şiddetten kurtuluş olarak nitelendirilir. Kurban görmek aile içinde bolluğun ve bereketin artacağına, sevincin ve mutluluğun her daim yaşanacağına, sağlığın her daim yerinde olacağına delalet eder.

İmam-ı Nabluse göre; kişinin Cenab-ı Hakka yaklaşmak ve onun mübarek kulları arasına girebilmek için, Allah’a olan inancını göstermek için yapılan bir ibadettir. Rüya sahibinin rüyasında kurban görmesi, tez vakitte sevince, mutluluğa, kısmete, sağlığa ve berekete ereceğine bir işarettir.

Rüyada Kurban Kestiğini Görmek

Rüyada kurban kestiğini görmek, rüya sahibinin yakın zamanda bütün ibadetlerini harfiyen yerine getireceğine işaret eder. Genel olarak rüyada kesilen kurban kişinin hac yolculuğuna çıkacağına yorulur. Rüya sahibinin korkularının üstesinden gelerek, bunca zaman korku duyduğu her şeye karşı kendisini güvende hissedeceğine işaret eder.

Rüyada Kurban Eti Dağıttığını Görmek

Rüyada kurban eti dağıttığını görmek, genel anlamda bu rüya oldukça hayırlara yorulur. Kişinin rüyasında kurban eti dağıttığını görmesi yakın zaman içinde bütün sıkıntılarından, dertlerin kurtularak rahata ereceğine işaret eder. Rüyada kurban eti dağıtmak aynı zamanda kişinin yapmış olduğu işleri kul hakkı yemeden, harama el uzatmadan, alın teri dökerek başaracağına delalet eder.

Rüyada Kurban Eti Çaldığını Görmek

Rüyada kurban eti çaldığını görmek, bu rüya gören kişi için pek hayra yorulmamaktadır. Kişinin Allah’a uzak durarak günah işleyeceğine ve yaptığı kötülükler neticesinde Allah ile arasındaki bağın zayıflayacağına işaret eder. Rüyada kişinin kurban eti çalması gerçek hayatta ne kadar günahkar biri olduğuna delalet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.