Rüyada “Kuranı Kerim” Görmek

Kuranı Kerim
Rüyada kuranı kerim görmek, kısmetin ve şansın her daim açık olduğuna, dileklerinin kabul olacağına yorulur. Rüyada kuranı kerim görmek islami anlamı
Rüyanın Tabiri : ne demek, ne demek, manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada kuranı kerim görmek, hayatta yaşamının her anında hayırların en güzelini bulmasına ve en iyisini yaşamasına işaret eder. Rüyada kuranı kerim görmek, kısmetin ve şansın her daim açık olduğuna, dileklerinin kabul olacağına yorulur. Rüyada kuranı kerim görmek, kişinin ve hane halkının büyük, kötü hastalıklar yaşamayacaklarına, uzun bir ömür yaşayacaklarına delalet eder. Rüyada kuranı kerim görmek, kişinin rızkının hiç eksik olmayacağına ve hanesinin bolluk, bereket göreceğine, işleyeceği hayırlardan ötürü Allah’ın lütfuna ereceğine alamet eder. Rüya sahibinin yüzü gülecek, işlerinde alın teri ile çalışarak rızkının da bereketinin de bol olacağına delalet eder. Rüyada kuranı kerim dinlemek sizi manen rahata kavuşturacak hayırlı, güzel haberlerin geleceğine tabir edilir.

Rüyada Kuranı Kerim Görmek

Rüyada kuranı kerim görmek, görmüş olduğunuz bu rüya öyle güzel bir rüyadır ki görenlerin hanesine güneş, kalbine huzur dolar. İşleri yolunda gider, rızk kapısı sonuna kadar aralanır. Kişinin üstünden bolluk, bereket, şans, kısmet hiç eksik olmaz. Sevdikleri ile huzur içinde hastalık acısı çekmeden, kedere bürünüp gözyaşı dökmeden, huzur ve mutluluk dolu bir ömür süreceğine delalet eder.

Rüyada Kuranı Kerim Görmek İslami Anlamı

Rüyada kuranı kerim görmek islami anlamı, kişinin Allah katında makbul ve gönlü temiz bir zat olacağına delalet eder. Bu rüya öyle güzel bir rüyadır ki her kula görmek nasip olmaz. Rüyasında kuranı kerimi gören kişi yaptığı iyilikler ve işlediği hayırlarla bu mertebeye ermeye hak kazanmış, öyle ki böyle bir rüya ile onurlandırılmıştır. Kişinin ahir ömründe yaptığı iyilikler ve aldığı dualar ile Allah katında huzurunun, mutluluğunun her daim olacağına rivayet eder. Kişinin cennet bahçesinde en güzel makama ereceğine delalet eder.

Rüyada Kuranı Kerim Görmek Diyanet Yorumu

Rüyada kuranı kerim görmek diyanet yorumu, kişinin hak yolunda olup, islamın şartlarını dört dörtlük yerine getirdiğine ve bu vesile ile kişinin Allah katında mükafatını alacağına delalet eder. Allah’ın mübarek kulları arasında saf tutacak ve cennet kapılarından nurlar içinde geçeceğine delalet eder. Kişinin cennette olduğu gibi fani dünyada da  yemyeşil bir alanda, kuşların ve kelebeklerin uçuştuğu, en güzel çiçeklerin olduğu bahçede huzur içinde yaşayacağına delalet eder.

Rüya Alimlerinin Yorumu ( Rüyada Kuranı Kerim Görmek )

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; ilim ve hikmete, hüküm ve kuvvete, helal rızka ve bereketli kazanca, aydınlık ve dosdoğru bir hayata delalet eder. Kişinin borçtan kurtulacağına, rahat ve sağlıklı bir hayat süreceğine, işinde ehli bir kimse olacağına işaret eder. Makam ve mevkiye, itibara, saygıya tabir eder. Rüyayı gören kulun Allah’ın huzurunda yerini alacağına ve ahir hayatta olduğu gibi ölümden sonraki yaşamında da en güzel mevkilere erip, sırat köprüsünü bir nefeste geçerek cennet kapısından geçeceğine delalet eder. 

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; rüyada kuranı kerim görmek emir, şeref,nehiy, sevinç ve yardıma delalet eder. Rüyayı gören öyle bir kişidir ki, bu kişi Allah’ın askeri ve şerefli kuludur. Bu kişi ahir ömründe ne güzel şeyler eylemiş ki iki dünyada da mükafatını almıştır. Ey Allah’ın kulu iyilik yaptın iyilik gördün, hayır işledin dua aldın, harama el uzatmadı, çalmadı, yetimin lokmasına el sürmedi, sen nasıl bir kulsun ki şeytana uymadın Allah’ın yolundan ayrılmadın en büyük müjde budur senin için. Rüyada kuranı kerim görmek, kişinin mübarek bir kul olduğunu müjdelemiştir.

Alimlere Göre Neye İşarettir?

Rüyada kuranı kerim görmek, rüya sahibinin ilim ve erkan sahibi olacağına delalet eder. Kişinin ilmiyle, adaleti ve hikmetiyle meşhur olacağına rivayet eder. Kişinin malını, mülkünü Allah yolunda harcayacağına, iyilikler yapıp hayır duası alacağına delalet eder. Rüya sahibi için helal kazanca, adalete, hükme ve islam için güce rivayet eder.

Rüyada Kuranı Kerim Görmek Neye İşarettir?

Rüyada kuranı kerim görmek neye işarettir, kişinin hayatı boyunca her şeyin en güzeline, en iyisine sahip olacağına delalet eder. Şansının, kısmetinin hayatı boyunca açık olacağına ve her şeyi gönlünce yaşayacağına yorulur. Kişinin işinde bolluk ve berekete ereceğine, rızk kapısının açık olacağına ve en güzel mertebelere ereceğine işaret eder. Kişi yaşamında öyle güzel bir kul ki böyle bir rüya ile müjdelenmiş.

Rüyada Kuranı Kerim Okumak

Rüyada kuranı kerim okumak, rüya sahibinin körü körüne dini inancını yaşamadığına, imanını kuvvetlendirmek amaçlı her fırsatı değerlendirerek, iyi huylu ve güzel ahlaklı biri olduğuna delalet eder. İşinde rızkının açık olacağına, hanesine giren paranın ve boğazından geçen lokmanın helal yollarla alın teri dökerek kazanılacağına yorumlanır. Kişinin evlatlarından yana huzurlu ve mutlu olacağına, iyilik göreceğine işaret eder.

Rüyada Kuranı Kerim Öğrenmek

Rüyada kuranı kerim öğrenmek, rüya sahibinin işlediği günahlardan kurtulmak için, yaptıklarından pişmanlık duyarak  Allah’a yalvaracağına delalet eder. Rüyada hocadan kuranı kerim öğrenmek, kişinin hak yolunda güzel işler yapacağına, ettiği tövbesinin kabul olması için malını, mülkünü bu yolda harcayacağına, hayırlı işlere imza atacağına delalet eder.

Rüyada Kuranı Kerim Dinlemek

Rüyada kuranı kerim dinlemek, rüya sahibinin temiz ve güzel ahlaklı olacağına, dini görevlerini ve namazını aksatmadan yerine getireceğine, bu yola baş koyacağına delalet eder. Rüyada kuran sesi duymak, yapacağı pek çok iyilikten ötürü sevap kazanacağına, ahiret hayatını asla ihmal etmeyeceğine rivayet eder. Kişinin her zaman iyi bir mümin olmak için çaba ve gayret içinde olacağına delalet eder. Kişinin yokluk yüzü görmeden rahat bir hayat süreceğine, hayırlı kısmetlerinin olacağına alamet eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.