Rüyada “Balık” Görmek

Balık
Rüyada balık görmek, elde edeceği kısmete, mala, mülke, şansa, şöhrete, üne, başarıya ve zenginliğe işaret eder. Rüyalarınızın alim ve ulemalara göre yorumu
Rüyanın Tabiri : ne demek, ne demek, manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada balık görmek, genel olarak bakıldığında her zaman gelen kısmete ve hayra yorumlanmaktadır. Rüyada balık görmek, rüya sahibinin elde edeceği kısmete, mala, mülke, şansa, şöhrete, üne, başarıya ve zenginliğe işaret eder. Rüyada balık görmek, rüyada görülen balık rüyaların en hayırlısı olarak nitelendirilir. Rüya sahibi bekar ise kısa zamanda gönlünü ısıtacak ve mutlu edecek bir kişi ile tanışacağını ve ilişkiyi evlilik ile noktalayacağına işaret eder. Rüyada balık görmek, kişinin iş hayatında her daim başarılı olacağına ve bu azmi, hırsı sayesinde büyük işlere imza atarak parasal yönden rahata ereceğine yorulur. Bu rüya hem iş hayatında hemde özel hayatta rüya sahibinin içini rahatlatır ve yüzünü güldürür.

Rüyada Balık Görmek

Rüyada balık görmek, bu rüyayı birçok anlamda yorumlamak mümkündür. Rüyada görülen balıkların sayısı az ise, bu rüya sahibinin hayatına girecek olan bir kadına işaret eder. Rüyada görülen balıkların sayısı belli değil ise, bu kişinin elde edilen ganimetten alacağı miktara işaret eder. İşi olmayanların yakın zaman içinde geçimini sağlayacak ve sıkıntılarından biraz da olsa kurtulacak bir iş bulacağına delalet eder. Bekar kişiler için bu rüya mutlu olacağı kısmetlere işaret eder. Evli çiftler için ise mutlu bir yaşama ve doğacak hayırlı evlatlara işaret eder.

Rüyada Balık Görmek İslami Anlamı

Rüyada balık görmek islami anlamı, rüya sahibinin makam, mevki, ilim, irfan sahibi olacağına ve devlet kapısı da olmak üzere hayırlı olacak her kapının sonuna kadar açılacağına işaret eder. Kişinin evli yada bekar olmaksızın hayatta her dilediğine hak ederek sahip olacağına delalet eder.

Rüyada Balık Görmek Diyanet Yorumu

Rüyada balık görmek diyanet yorumu, görülen bu rüya, rüya sahibinin hali, eğitimi ve işi göz önüne alınarak yorulur. Kişinin içinde bulunmuş olduğu duruma göre şanı şöhreti artar, talihi ve bahtı açılarak toplum arasında varlığını hissettirme gereksinimi duyar.

Alimlere Göre Neye İşarettir?

Cafer-i Sâdık’a göre; bu rüya beş şeyi temsil etmektedir. Rüyada görülen balık, bakire bir kızı, gelecek olan ganimeti, mevki sahibi bir kimseyi, hizmetçiyi ve askeri simgeler. Bekar için yapacağı güzel bir evliliğe ve hayırlı kısmetlere delalet eder.

Danyal (A.S)’a göre; bu rüya iki şekilde yorumlanır. Rüyada balık sıcak bir ortamda görülmüş ise, kişinin zorluk çekeceğine yorulur. Soğuk yerde görülmüş ise, rüya sahibinin iyi şeyler ile karşılaşacağına yorulur.

İmam-ı Nabluse göre; elde edilecek ganimet mala, bakire olan hizmetçi bir kadının kısmet kapısının açılacağına, devlet kapısında makam sahibi kişilerden görülecek yardıma, mala ve mülke delalet eder.

Rüyada Balık Yemek

Rüyada balık yemek, rüya sahibine düşecek mirasa, ele geçecek bir miktar toplu paraya ve ganimete delalet eder. Rüyada pişmiş balık yemek, rüya sahibinin rızkının genişleyerek bolluk ve bereketinin artacağına yorulur. Rüyada çiğ balık yemek, rüya sahibinin maddi konuda sıkıntı yaşayarak geçim derdine düşeceğine yorulur.

Rüyada Balık Kızartmak

Rüyada balık kızartmak, rüya sahibinin cebinden sünnet, düğün gibi hayırlı bir iş için para çıkacağına işaret eder. Rüyada balık kızarttığını gören kişinin bir topluluğa yada geniş bir kalabalığa başkanlık edeceğine yorulur.

Rüyada Kızarmış Balık Görmek

Rüyada kızarmış balık görmek, emek harcamadan elde edilecek ganimete, rızka ve berekete işaret eder. Rüya sahibinin kısmeti açılır ve şans her daim yanında olur. Rızkının bol olduğu kadar, şansıda, bahtı da açık olur. Kişinin elde ettiği zaferler sonucu sevineceğine ve şansının yükseleceğine işaret eder.

Rüyada Taze Balık Görmek

Rüyada taze balık görmek, bu rüya genelde eş olarak yorulur. Rüya sahibi bekar ise mutlu bir evliliğe imza atacağına, bereket ve bolluk içinde yaşayacağına yorumlanır. Taze balık bayat balıktan her zaman daha hayırlı ve iyidir.

Rüyada Kokmuş Balık Görmek

Rüyada kokmuş balık görmek, rüya sahibinin yaşayacağı sıkıntı ve hüzne işaret eder. Rüya sahibinin ortak iş yaparak harama el uzatacağına ve başkasının hakkı olan mala mülke göz dikeceğine işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibi evli ise hanımına ve sahip olduğu malına dikkat etmelidir.

Rüyada Pis Balık Görmek

Rüyada pis balık görmek, rüya sahibinin sıkıntılı ve içinde çıkılmaz zor günler göreceğine işaret eder. Başka bir deyişle yaşanacak ruhsal çöküşlere ve hastalıklara delalet eder.

Rüyada Bayat Balık Görmek

Rüyada bayat balık görmek, rüya sahibinin ayağına gelecek kısmetleri geri teperek şansını kaybedeceğine işaret eder. Kişinin işlerinde sürekli sıkıntı yaşayarak dertlerinin dahada artacağına yorulur.

Rüyada Tuzlu Balık Görmek

Rüyada tuzlu balık görmek, kişinin ilim öğrenmek için yeniliklere açık olacağına, güngörmüş kişiler ile yapılacak sohbetlere ve rızkını artırmak için düşülecek yollara delalet eder.

Rüyada Balık Satmak

Rüyada balık satmak, kişinin kendisi ve ailesi için alın teri rızkını kazanacağına ve bir lokma ekmeğini dahi paylaşarak bolluk ve bereketini artıracağına işaret eder. Çevresi tarafından iyilik timsali ve itibar sahibi biri olarak görüleceğine yorulur.

Rüyada Büyük Balık Görmek

Rüyada büyük balık görmek, rüya sahibinin kazanarak elde edeceği bol kazanca, servet yada değeri yüksek kıymetli eşyalara, toplu paraya işaret eder.

Rüyada Küçük Balık Görmek

Rüyada küçük balık görmek, rüya sahibinin yalnız yaşayan zengin bir kadın ile birlikte olacağına ve bu beraberliği evlilik ile sonuçlandıracağına yorulur. Kişinin kendine uygun biri ile ömür süreceğine işaret eder.

Rüyada Balık Tutmak

Rüyada balık tutmak, rüya sahibinin bir evliya ile derin sohbetler içine gireceğine yorulur. Kişinin kısmeti açık biri ile işlere girişeceğine ve bol kazanç elde edeceğine yorulur.

Rüyada Ölü Balık Görmek

Rüyada ölü balık görmek, kişinin kısmetinin az olacağına yorulur. Rüya sahibinin evli ise eşiyle anlaşmazlıklara düşerek kısa süreliğine de olsa ayrılıklar yaşayacağına yorumlanır. Bazende bu rüya kişinin uzun yıllardır yapmış olduğu birikimini biranda harcayacağına işaret eder.

Rüyada Balık Temizlediğini Görmek

Rüyada balık temizlediğini görmek, rüya sahibi adına hayırlı olacak bir iş için yorumlanır. Rüya sahibinin kısmetinin ve şansının açık olacağına, rızkının artacağı hayırlı işlere yatırım yapacağına delalet eder.

Rüyada Balık Avlamak

Rüyada balık avlamak, kişinin göstermiş olduğu emek ve başarılar neticesinde elde etmiş olduğu mala, mülke ve paraya işaret eder. Kişinin imza attığı başarılara hitaben güzel bir çift söz duyacağına ve mutlu olacağına yorulur.

Rüyada Akvaryumda Balık Görmek

Rüyada akvaryumda balık görmek, rüya sahibinin emek ederek hak ettiği parayı alabilmek için kötü huylu insanlar ile yüz yüze geleceğine işaret eder. Kişinin işini dahada büyütmek için başkalarıyla ortaklık kuracağına yorumlanır.

Rüyada Sazan Balığı Görmek

Rüyada sazan balığı görmek, işinde ve aile hayatında mutlu olmak isteyen kişi için en hayırlı rüyadır. Yapmış olduğu çalışmaların başarıya ulaşmasıyla mutlu olacağına ve üst kıdemdeki kişilerce takdir edileceğine yorulur.

Rüyada Canlı Balık Görmek

Rüyada canlı balık görmek, bekar kişi için mutlu bir evliliğe, evli kişiler için ise huzurlu, bereketli aile ortamına ve duyulacak çocuk seslerine yorulur. Aynı zamanda elde edilecek bir miktar toplu paraya işaret eder.

Rüyada Balık Sürüsü Görmek

Rüyada balık sürüsü görmek, kişinin çok kısmetli olacağına yorulur. Rahat, zengin ve ihtişamlı bir hayata, bereket ile kazanılmış rızka işaret eder. Kişinin iş sahibi olarak dahada yükseleceğine ve güç, kudret, mevki sahibi olacağına yorumlanır.

Rüyada Alabalık Görmek

Rüyada alabalık görmek, yaşanacak dert ve tasalardan emin olmaya ve ona göre ufak çaplıda olsa önlemler almaya işaret eder. Rüya sahibi hasta ise en yakın zamanda şifasını bulacağına, derdi var ise derman sahibi olacağına delalet eder.

Rüyada Yunus Balığı Görmek

Rüyada yunus balığı görmek, aslında uyarıcı bir rüya olarak yorumlanır. Rüyada yunus balığı ile konuştuğunu görmek, ilim irfan sahibi bir kimseden hayırlı öğütler alacağına ve destek göreceğine yorulur. Rüya sahibinin ortaklaşa gireceği bir işe delalet eder.

Rüyada Hamsi Balığı Görmek

Rüyada hamsi balığı görmek, bolluk, cömertlik, asillik olarak yorumlanır. Kişinin kariyer sahibi, bilgili, şanslı bir kimse tarafından destek göreceğine işaret eder.

Rüyada Balıkla Konuştuğunu Görmek

Rüyada balıkla konuşuğunu görmek,  kişinin hükümet sırlarında önemli bilgilere sahip olacağına delalet eder. Rüya sahibinin devlet kapısında işini görecek bir tanıdığının olacağına ve büyük destek alacağına yorumlanır.

Rüyada Denizden Balık Çıkarmak

Rüyada denizden balık çıkarmak, resmi işlerini halledecek bir tanıdığının olacağına, çevresindeki gerçek dostlara, bilgi sahibi kişilerden manevi zenginlik göreceğine, şansının ve kısmetinin çoğalacağına işaret eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.