Rüyada “Zülfikar” Görmek

Zülfikar
Rüyada zülfikar görmek, rüya sahibinin devlet kapısında işlerinin yoluna gireceğine ve eline mutlu olacağı bir belge, dosya geçeceğine işaret eder.
Rüyanın Tabiri : ne demek, ne demek, manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada zülfikar görmek, rüya sahibinin devlet kapısında işlerinin yoluna gireceğine ve eline mutlu olacağı bir belge, dosya geçeceğine işaret eder. Rüyada zülfikar görmek, kişinin hakkını savunacak, adaletli bir kimse ile güzel işlere girişeceğine ve başarıdan başarıya koşacağına delalet eder. Rüyada zülfikar görmek, rüya sahibinin iş hayatında uzun zamandır beklediği olumlu gelişmelerin sonuçlanacağına ve hakkı olanı fazlasıyla alacağına delalet eder. Rüya sahibinin hem işinde hemde özel hayatında istediği gibi sonuçlar elde edeceğine ve düzenli bir hayata sahip olacağına yorumlanır. Rüyada zülfikar görmek, kişinin hayatına merhametli, adaletli, güler yüzlü ve ömür boyu mutlu olacağı bir kişinin gireceğine işaret eder.

Rüyada Zülfikar Görmek

Rüyada zülfikar görmek, görülen bu rüya, rüyalar içinde makbul olanlardan sayılır ve en hayırlısı olanlarındandır. Bu rüyayı gören kişinin, bir bir hayalini kurduğu emellerine ulaşacağına ve bu sayede bütün engelleri aşarak hak ettiği hayata sahip olacağına delalet eder. Rüya sahibinin hayatı boyunca hayalini kurduğu hayata sahip olacağına, kısmetlerinin açık olacağına ve istediği, dilediği her şeye sahip olacağına yorumlanır. Kişinin kalbindeki iyi niyetin, merhametin, saflığın ve temizliğin her zaman hayatında en büyük dayanağı olacağına ve bu sayede hayatı boyunca kötülük görmeyeceğine işaret eder. Allah’ın gölgesinin üzerinde olacağına ve bu dünyada olsun öteki dünyada olsun hak ettiklerinin en güzeline sahip olacağına rivayet eder.

Rüyada Zülfikar Kılıcını Görmek

Rüyada zülfikar kılıcını Görmek, görülen bu rüya iyiliğe, mutluluğa ve hayırların en güzeline delalet eder. Rüya sahibinin hayatı boyunca hem bu dünyada hemde öteki dünyada tecelli olacağına, ilahi adaletin her daim yakasında olacağına delalet eder. Nefes aldığı sürece hakkı olanın yalnız ona ait olacağına ve bu uğurda şehitlik mertebesine ereceğine, zülfikar kılıcını yalnız haktan, adaletten yana kullanacağına rivayet eder.

Rüyada Hz. Ali’nin Zülfikar Kılıcını Görmek

Rüyada Hz. Ali’nin zülfikar kılıcını görmek, rüya sahibinin vicdanlı, adaletli, merhamet sahibi, iyilik timsali, şair ruhlu bir kişiliğe sahip olacağına delalet eder. Bu özelliklere sahip her kimsenin karşısındaki kişi yada kişilerden de bu erdemliği beklediğine yorumlanır. Rüya sahibinin kul hakkına girmeyen, harama el uzatmayan, zinaya yanaşmayan bir kişilik sahibi olacağına ve başkasınında kendi hakkına el uzatmasına izin vermeyeceğine rivayet eder. Hayatı boyunca haksızlığın karşısında dimdik ayakta duracağına yorumlanır.

Rüyada Zülfikar Kılıcına Dokunduğunu Görmek

Rüyada zülfikar kılıcına dokunduğunu görmek, kişinin hiçbir zaman hakkı olmayan mala mülke el sürmeyeceğine ve başkalarınında hakkı olmayan mala el sürmelerine izin vermeyeceğine yorumlanır. Kişinin haramdan zinadan, dedikodudan uzak durarak, iman ve huzur içinde hayatını devam ettireceğine işaret eder.

Zülfikar Kelimesinin Anlamı Nedir?

Zülfikar, Hz. Muhammed ( s.a.v) tarafından Hz. Ali’ye armağan edilen ucu çatal şeklinde kılıcın adıdır. İnancımıza göre Zülfikar kılıcı gökten inmiş ve bu kutsal kılıcı Hz. Muhammed ( s.a.v ) Hz. Ali’ye hediye etmiştir. Zülfikar kılıcı asırlardır adaletin simgesi olarak işlevini sürdürmektedir. Zülfikar kılıcı Hz. Ali’nin kişiliğiyle bir bütün haline gelmiştir. Zülfikar, adaletin, doğruluğun, mertliğin, hakkaniyetin sembolüdür, hiçbir zaman alelade bir savaş aracı olarak görmemek lazım. Hz. Ali’yi Zülfikarsız düşünmek bile ihtimal değildir.

İslam inancına göre; bu çatal şeklindeki iki başlı kılıcın Uhud Savaşından önce gökten kutsal topraklara indiği ve Hz. Muhammed ( s.a.v ) tarafından Hz. Ali’ye hediye edildiği rivayet edilmiştir.

Tarih Yorumuna Göre; tarihçilere göre bu iki uçlu kılıcı Mısır Melik’i Mukavkas, Hz. Muhammed’e hediye etmiş ve savaşta kendisine karşı çıkacak bir savaşçı istediğini dile getirmiştir. Mısır Melik’i Mukavkas’ın bu isteği üzerine Hz. Muhammed ( s.a.v ) bu kılıcı Hz. Ali’ye uzatarak Mısır Melik’inin karşısına çıkmasını istemiştir. Hz. Ali’nin Uhud Savaşında bu kılıç ile Kureyş’in önde gelen savaşçılarından dokuz kişiyi öldürdüğüne ve vücudunda yetmiş yara alarak son ana kadar Hz. Muhammed’i koruduğuna rivayet edilir. Bu büyük savaştan sonra Cebrail’in, ” Zülfikar’dan başka kılıç, Hz. Ali’den başka yiğit yoktur. ” dediği rivayet edilmiştir. Bu inanç asırlardan asırlara devam etmiş ve Zülfikar kılıcı Hz. Ali’nin vasiyeti üzerine Necef’te denize atılmıştır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.