Rüyada “Zehir” Görmek

Zehir
Rüyada zehir görmek, kişinin iş hayatında her şeyin yolunda gittiğini sandığı biranda büyük bir şok yaşayacağına ve çok üzüleceğine işaret eder.
Rüyanın Tabiri : ne demek, ne demek, manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada zehir görmek, kişinin iş hayatında her şeyin yolunda gittiğini sandığı biranda büyük bir şok yaşayacağına ve çok üzüleceğine işaret eder. Rüyada zehir görmek, rüya sahibinin iş ortamında güvendiği ve maddi, manevi desteğini esirgemediği bir dostunun ihanetine uğrayacağına delalet eder. Rüyada zehir görmek, kişinin yaşamış olduğu ihanetten ötürü zor günler geçireceğine ve sıkıntılı süreci aile ortamına da yansıtarak huzurunun, düzeninin bozulacağına işaret eder. Rüyada zehir görmek, kişinin yaşadıklarından ötürü başta ailesi olmak üzere hiç kimseye güvenmeyeceğini, insanlara olan güveninin sarsılacağına yorumlanır. Rüya sahibi artık adımlarını daha temkinli atacak ve alacağı kararlarda kimsenin fikrine tema etmeyecektir.

Rüyada Zehir Görmek

Rüyada zehir görmek, rüya sahibinin düşmanları tarafından tuzağa düşürüleceğine ve bunun için en yakın kişilerden yana ihanete uğrayacağına işaret eder. Rüya sahibinin başarılarını kıskanan ve mutluluğunda gözü olan kötü niyetli kişilerin varlığına işaret eder. Rüya sahibinin iş hayatında büyük sıkıntılara gireceğine ve bu süreçle yalnız başına mücadele edeceğine delalet eder. Rüya sahibinin insanlara karşı güvensizlik yaşayacağına, insanlarla ilişkileri keserek uzak duracağına ve güven kavramını kaybedeceğine delalet eder. Rüya sahibinin insanlara karşı şüpheci yaklaşımları aile içinde huzurunu bozacak ve aşılması zor problemlere neden olacaktır. Aynı zamanda rüya sahibinin yaşadıklarından ötürü psikolojik destek alacağına yorumlanır.

Rüyada Zehir Yediğini Görmek

Rüyada zehir yediğini görmek, rüya sahibinin sağlığına çok önem verdiğine ve bu sebepten yediğine, içtiğine çok dikkat edeceğine yorumlanır. Kişinin uzun yıllar sağlıklı bir ömür süreceğine ve çevresindekilere enerjisi ile örnek olacağına işaret eder. Rüya sahibinin sağlıklı beslenmesi ve spor yapması halinde iş hayatında daha çok başarılı olacağına, hayata pozitif bakacağına delalet eder.

Rüyada Zehir Kustuğunu Görmek

Rüyada zehir kustuğunu görmek, rüya sahibinin başarılarında gözü olan, kıskanç kişi yada kişilerin iftirasına maruz kalacağına yorumlanır. Rüya sahibinin toplum tarafından namuslu ve dürüstlüğü ile tanınması atılan iftiraların asılsız olacağına yardımcı olacaktır. Rüya sahibinin çevresindeki kişiler çıkan dedikodulara ve atılan iftiralara tema etmeyecek, aksine rüya sahibine büyük destekte bulanacaklar.

Rüyada Yılan Zehri Görmek

Rüyada yılan zehri görmek, rüya sahibine kötülük yapmak isteyen düşmanlarının günden güne daha çok hırslanıp, güçleneceğine işaret eder. Rüya sahibinin beş parasız kalması için düşmanlarının her türlü kötülüğü yapacağına ve sürekli yoluna engel olacaklarının habercisidir.

Rüyada Zehir Emdiğini Görmek

Rüyada zehir emdiğini görmek, rüya sahibinin kendisine, ailesine yada yakın bir dostuna atılan iftirayı ortaya çıkarmaya çalışacağına delalet eder. Rüya sahibinin haksız yere atılan iftiraların asılsız olduğunu ve kötü niyetli kişileri ispatlamaya çalışacağına, elinden geleni yaparak topluma karşı kendini aklayacağına yorumlanır.

Alimlere Göre Yorumu

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; kişinin çok büyük üzüntüler yaşayacağına, darlığa düşüp aşılması zor sıkıntılara çekeceğine delalet eder. Kişinin aile içinde bir yakınının ölüm haberi ile yıkılacağına, dermansız hastalılara tutulacağına işaret eder. Rüya sahibi için yaşanılacak felaketlerin adeta habercisidir.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; kişinin sahip olduğu malı, mülkü bir bir kaybedeceğine ve bundan ötürü duyacağı üzüntüye, sıkıntıya işaret eder. Kişinin çok ağır bir hastalığa yakalanacağına ve çok acılar çekerek öleceğine delalet eder. Aynı zamanda kişinin nikahı olmayan biri ile zina yapacağına ve bunun cezasını en ağır şekilde ödeyeceğine işaret eder.

Seyyid Süleyman yorumu; elde edilecek haram mala, zinaya, cinayete ve ahirette işlenecek günaha delalet eder. Kişinin dinine faydasız olacağına ve dünya menfaatleri peşinde koşacağına yorumlanır. Başkasının malında, namusunda gözü olan kötü niyetli kişilerin varlığına yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.