Rüyada “Üzüntü” Görmek

Üzüntü
Rüyada üzüntü görmek,  rüya sahibinin olmasını istemediği olaylar karşısında hatası olmadığı halde toplum tarafından cezalandırılacağına yorumlanır.
Rüyanın Tabiri : ne demek, ne demek, ne demek, manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada üzüntü görmek, rüya sahibinin olmasını istemediği olaylar karşısında hatası olmadığı halde toplum tarafından cezalandırılacağına yorumlanır. Rüyada üzüntü görmek, kişinin hayra yorulmayan olaylardan dolayı büyük üzüntü yaşayacağına ve sıkıntılarının artacağına işaret eder. Rüyada üzüntü görmek, rüya sahibinin yolun sonuna geldiğine ve artık bir seçim yapması gerekeceğine delalet eder. Rüyada üzüntü görmek, kişinin bütün gücünü toplayarak sorunlarını çözmek için büyük adımlar atacağına yorumlanır. Görülen bu rüya üzüntüye yorulduğu kadar aksine iyi yönde de hayra yorulur. Rüya sahibinin yüzünün güleceği haberler duyacağına, olaylar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Üzüntü Görmek

Rüyada üzüntü görmek, rüya sahibinin kendi dışında gelişecek olaylar karşısında korumasız ve çaresiz kalacağına, çözüm yolları arayışında olacağına delalet eder. Bu rüya kötüye yorulduğu kadar aksine iyiye de yorulmaktadır. Kişinin günden güne sıkıntılarının artacağına ve sorunlarının çözümü için var gücüyle mücadele edeceğine işaret eder. Rüya sahibinin fedakarlık göstereceğine ve ailesine, dostlarına karşı kendinden ödün vereceğine yorumlanır. Aynı zamanda bu rüya olumsuzluğun aksine kişinin yüzünün güleceği güzel haberler alacağına, mutlu olacağına işaret eder. Kişinin hayatında güzel gelişmelerin olacağına ve hayatında tanışacağı yeni insanlara yer vereceğine delalet eder.

Ebû Sâid’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki: rüyada görülecek her türlü üzüntü sevince ve sevinç vesilesi olacak hayırlı gelişmelere delalet eder. Kişinin üzüntülü olduğunu görmesi, günahlarının af olacağına ve yeni bir aşka yelken açacağına alamet eder.

Kirmâni (r.a.) demiştir ki: rüya sahibinin yapmış olduğu günahlarının affedilip, kötülüklerden arınacağına delalet eder. Bu rüya aşka delalettir. Kişinin aşk ateşine düşeceğine ve bu sevdanın gönlünde üzüntüye, kedere yol açacağına yorumlanır.

 İslami yorumu; rüyasında üzüntülü olduğunu gören kişi, ” Müslümana hastalık, ağrı, yorgunluk, keder ve hatta kişiyi bunaltan bir iç sıkıntısına varıncaya kadar olası bir fenalık yapmaz ise günahlarının bir kısmından feragat olunmasın ” yani günahlarının affına delalet eder. Kişinin aşka müptela olacağına, derin sevdalara yöneleceğine alamet eder.

Diyanet yorumu; kişinin aşk ateşiyle yanacağını ve bu sevdanın içini günden güne kavuracağına delalet eder. Kişinin sevdasına karşılık bulamayacağına, bu sebepten ötürü büyük üzüntü duyacağına işaret eder.

Rüyada Üzüntü Duymak

Rüyada üzüntü duymak, yaşadıkları karşısında yıpranan rüya sahibinin çevresine karşı artık daha kırıcı ve kötü yaklaşımcı olacağına delalet eder. Tahammül gücünün azalacağına ve sabrının taşacağına, insanlara karşı sürekli sinirli, kırıcı, öfkeli olacağına işaret eder. Rüya sahibinin büyük bir sevgi özlemi duyacağına ve hayatında eksikliğini hissettiği şeylerin farkına vararak üzüntü, burukluk yaşayacağına yorumlanır. İnsanlara karşı sert ve kırıcı olmasının en büyük sebebi duyduğu özlem ve sevginin yoksunluğudur.

Rüyada Üzüntülü Birini Görmek

Rüyada üzüntülü birini görmek, rüya sahibinin çevresine ve ailesine karşı çok duyarlı ve anlayışlı olacağına, alın teri dökerek kazandığı rızkını ihtiyaç sahipleri paylaşacağına işaret eder. İnsanların acısını paylaşacak, yardımlarına koşacak, dertlerine derman olacaktır. Kişinin yaptığı iyiliklerin karşılığını manevi yönden fazlasıyla alacağına ve Allah katında sevaplarından ötürü makbul bir mümin kul olacağına yorumlanır. Ahiret hayatının güzel olacağına delalet eder.

Rüyada Üzüntü Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada üzüntü görmenin psikolojik yorumu, rüya sahibinin bilinç altında yaşadığı korkularına, sorunlarına ve bu sorunların çözülememe korkusunun yaşanacağına işaret eder. Rüyasında üzüntü gören rüya sahipleri gerçek hayatta da mutsuz, üzüntülü kişilerdir. Aynı zamanda kişinin bu durumu takıntı haline getireceğine ve psikolojik sorunlar yaşayacağına işaret eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.