Rüyada “Kedi Öldürmek” Görmek

Kedi Öldürmek
Rüyada kedi öldürmek, kalbi kötülük ve art niyet ile dolmuş birinin varlığını haberdar eder. Rüyada kedi öldürdüğünü görmek islami anlamı nedir.
Rüyanın Tabiri : ne demek, manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada kedi öldürmek, kalbi kötülük ve art niyet ile dolmuş birinin varlığını haberdar eder. Rüyada kedi öldürmek, kişinin insan görünümlü şeytana karşı önlemler alacağına ve onu uzaklaştırmaya çalışacağına rivayet edilir. Rüyada kedi öldürmek, rüya sahibinin çevresindeki bu düşmanı malından, ailesinden, namusundan uzak tutacağına ve bu sayede kurtulacağına işarettir. Bu kötülük timsali insan suretli düşman, rüya sahibinin malına zarar verecek ki maddi sıkıntılar çekmesini sağlayacak. Ailesine zarar verecek ki mutlu olamasın ve acılar yaşasın, namusuna zarar verecek ki elini kana bulasın. Rüya sahibi bu insanın tez vakitte kötü niyetini anlayacak ve onu hayatından biranda çıkaracaktır. Rüyada kedi öldürmek, bu rüyayı gören kişinin çevresinde ve hanesinin üzerinde kötü gözlerin olduğuna işarettir. Bu düşmanlar kem gözleriyle sağlam adamı biranda yıkar, hastayı ölüme sürükler. Rüyada kedi öldürdüğünü görmek her kim bu rüyayı görmüş ise önlemini alacak, ailesini bu düşmandan koruyacaktır.

Rüya Alimleri ( Rüyada Kedi Öldürmek)

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; Rüyada kedi öldürmek, kötü bir düşmanın varlığının habercisi olduğuna delalet eder. Bu öyle bir düşman ki haneden uzak, gönülden ırak tutulacağına yorumlanmıştır.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Rüyada kedi öldürmek ve öldürdüğünü gören zatı muhterem her kim ise; aile, çevre ve bizzat gönlü muhabbetine daim olacak bu kötü şahsa dur diyebilme gücüne ereceğine yorumlamıştır.

Diyanet Yorumu; Rüyada kedi öldürmek diyanet yorumu olarak kalben ve gönülden saygı duyduğumuz zatı muhterem alimlerimiz ile aynı görüştedirler. Rüyada kedi öldürmek, pençesi öldürmeye hazır, dili sokmaya hazır ve kem gözleri yıkmaya hazır yakın bir düşmanın olacağına haberdar etmesine işarettir.

İslami Açıklaması; Rüyada kedi öldürmek hakkında birden fazla yorumlar yapılmış ve aynı noktada birleşilmiştir. Bu rüyaya İslami açıdan bakıldığında kedi varlığının geçmişe doğru gidildiğinde insan oğluna nankörlük etmiş bir hayvan olarak sıfatlanmıştır. Yüzyıllar öncesinden günümüze gelindiğinde bu hayvan özünde değişmemiş ve Allah’ın yarattığı kuluna hainlik etmeye devam etmiştir. Kedi fani dünyada şeytanın bekçisidir. Bu sebepten olacaktır ki rüya sahibi rüyasında kedi öldürdüğünü görse de aslında gizlenmiş bir düşmanını ortaya çıkaracağına işaret etmektedir.

Alimlere Göre Neye İşarettir?

Rüyada kedi öldürmek aslında Allah c.c tarafından kuluna bir işaret olarak yorumlanır. Bu kişi Allah katında öyle bir yer etmiş ki Rabbim ona kendisini koruması ve zarar görmemesi için gölgesini üzerine ihsan etmiş. Bu düşman her kim ise rüya sahibinin canına ve malına göz koymuştur. Bu düşman rüya sahibinin iş yeri varsa işine, ailesi varsa zevcesine ve namusuna el uzatacak, rızkını kesecek, dost muhabbetlerine zehir katacaktır.

Rüyada Kedi Öldürmek İslami Anlamı

Bir çok rüya alimi bu rüyayı kişiye yapılan bir uyarı olarak yorumlamıştır. İslam alimlerine göre rüyasında kedi öldüren kişinin büyük bir belanın başında gezdiğine yorumlar. Kişinin üzerinde kara duman gibi süzülen bir düşmana işaret eder. Bu düşman karşıdan bakıldığında iyi huylu, güler yüzlü görünecek ama içten bir iblis olup rüya sahibinin malına, mülküne el koyarak, sıkıntılar çekmesine yol açacaktır. Rüyada kedi öldürdüğünü görmek size maddi ve manevi zararı dokunacak kişi veya kişilerin olacağına gösterir.

Rüyada kedi öldürmek neye işarettir? Rüya sahibinin işinde ve ailesinde sıkıntılar ve sorunlar yaşayacağına, zor günler geçireceğine işarettir. En önemlisi şu ki rüya sahibi yaşadığı bunca sıkıntıyı ona yakın olan bir düşmanı yüzünden yaşayacaktır. Bu düşman rüya sahibine dost gibi yaklaşacak ama lakin kötü tarafını yavaş yavaş gösterecektir.

Not: Rüyada kedi görmek islami adlı rüya yorumumuzu okumak isterseniz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.