Rüyada “Kara Kedi” Görmek

Kara Kedi
Rüyada kara kedi görmek, yaşayacağı kötü olayları ve bunun getireceği zararları daha önceden hissedeceğine delalet eder. İslami anlamı ve diyanet açıklaması
Rüyanın Tabiri : ne demek, ne demek, manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada kara kedi görmek, rüya sahibinin duygusal bir yapıya sahip olacağına ve olaylar karşısında çözüm odaklı olamayacağına işaret eder. Rüyada kara kedi görmek, kişinin yaşayacağı kötü olayları ve bunun getireceği zararları daha önceden hissedeceğine delalet eder. Rüyada kara kedi görmek, kişinin aile hayatında ve iş hayatında sıkıntılı günler geçireceğine ve kendisinin elinde olmayan bir takım olaylar yaşayacağına delalet eder. Rüyada kara kedi görmek, rüya sahibinin işinde ayak bağı olan ve içten içe kişiye zarar veren bir düşmana ve bu kişiden görülecek büyük kötülüğe işaret eder.

Rüyada Kara Kedi Görmek

Rüyada kara kedi görmek, kişinin uzun süredir yaşadığı sıkıntılı günlere ve içinden çıkamadığı sorunlara işaret eder. Rüya sahibi zor ve sıkıntılı günler yaşayacak ve aksilikler peşini bırakmayacaktır. Rüya sahibi sabırlı davranarak içinde bulunduğu sıkıntılı günleri aşarak rahata erecektir. Yaşanacak olan sorunları hayırlı ve başarılı bir şekilde çözüme ulaştıracak rahat bir nefes alacaktır. Kişinin işinde bazı başarılı çalışmalara imza atacağına, sağlık sorunları var ise kısa zamanda şifasını bulacağına, kısmetinin ve şansının açılacağına bu sayede büyük kazançlar sağlayacağına işaret eder. Rüya sahibinin üzerindeki bütün musibetlerden kurtularak, güzel ve mutlu günler göreceğine delalet eder.

Rüyada Kara Kedi Görmek İslami Anlamı

Rüyada kara kedi görmek islami anlamı, kediler toplum içinde sadık olmayan ve ihanet eden hayvan olarak görülür. Geçmişe bakıldığında da bu böyledir. Bu hayvanlar sahibine sadık görülse de aslında yalnız kendini düşünen sinsi ve nankör hayvanlardır. Tıpkı melek yüzlü şeytan gibidirler ve şeytanın dört ayaklısı olarak görülürler buna örnek olarak dokuz canlı oluşları gösterilmektedir. Sırrını açığa çıkartıp seni kendi silahınla vurmaya çalışan, malına ve mülküne göz koyan sinsi bir düşmana delalet eder.

Rüyada Kara Kedi Görmek Diyanet Yorumu

Rüyada kara kedi görmek diyanet yorumu, din adamları her hayvanın elbette dünya üzerindeki varlığını ve bu hayvanların görülen rüyada ne ifade ettiklerini islama göre açıklamışlardır. Kedi dört ayaklı bir hayvan olup hırsız ve hain, kötü niyetli bir düşmana delalet eder. Hanesinde kedi besleyen kişi aslında kendine zarar verecek bir düşmanı beslemektedir. Kediler dişi bir casus olarak da görülmektedir.

Rüya Alimlerinin Yorumu ( Rüyada Kara Kedi Görmek )

Câferi Sâdık (r.a)  Yorumu; insana yararı olduğu kadar zararı da dokunacak kişiye, evdeki hizmetçi yada evdeki hırsız olarak yorumlanır. Dişi ev kedisi ise, ferahlık ve rahatlığa delalet eder. Dişi sokak kedisi, meşakkat ve sıkıntı verecek olayların yaşanacağına işaret eder.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; rüyada görülen kara kedi evin hizmetçisidir. Başka bir tabirciye göre ise hane içinde yaşayan hırsıza işaret eder. Kara kedinin dişisi hilekar bir düşman olarak yorumlanır. Rüya sahibinin etrafında dolaşan hem faydası olacak hemde zararı dokunacak bir adamın varlığına işaret eder. Evli bir kadın için eşinden göreceği cefaya, düşmana, hırsıza, ihanete, zinaya, arkadan yapılan gıybete ve nikahsız yapılan gayrimeşru bir bebeğe delalet eder.

Alimlere Göre Neye İşarettir?

Rüyada kara kedi görmek, bu rüya üzüntü ve düşmanlıkla tabir edilir. Evdeki sinsi düşmana, hırsıza ve hilekar bir eşe delalet eder. Haksızlığa uğramaya ve adaletten yoksun kalınarak suçsuz yere cezalandırılmaya işaret eder. Birbirine zıt olan her şeyin ittifak içinde olacağına, yakındaki düşmanları tarumar ederek onlara karşı alınacak zafere işaret eder.

Rüyada Kara Kedi Görmek Neye İşarettir?

Rüyada kara kedi görmek neye işarettir, yaşanacak sıkıntılı ve zor günlere işaret eder. Kişinin işinde ciddi parasal kayıplar yaşayacağına ve bu sebepten yaşayacağı sağlık sorunlarına delalet eder. Rüya sahibi sabır ve azim göstererek enkazlarıyla beraber bu zor günleri atlatarak yeniden, sıfırdan hayata başlayacağına işaret eder. İşinde tekrar rahata ereceği işlere imza atacağına ve bu sayede yaşadığı sıkıntılardan kurtulacağına delalet eder.

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek, kişinin eşinden ötürü bazı sıkıntılar yaşayacağına, etrafındaki sinsi düşmanlarla mücadele edeceğine işaret eder. Kişinin çevresinde son derece laubali, iki yüzlü, samimiyetsiz, kurnaz kişilerin varlığına işaret eder. Rüyada kedi görmek, kişinin riyakar insanlarla karşı karşıya geleceğine ve o insanlardan ötürü bazı ümitsizliğe kapılacağına işaret eder. Aynı zamanda evladı olan bir annenin çocuğunu çok sıkarak baskı uygulayacağına işaret eder.

Rüyada Kara Kedi Öldürmek

Rüyada kara kedi öldürmek, kişinin iş hayatında kariyerini önemli konuda etkileyecek projeler ve çalışmalar içinde bulunarak maddi kazancını artıracağına bu sayede rahat, lüks yaşamın içinde olacağına işaret eder. Kişinin işinde vereceği emeklerin boşa gitmeyerek adeta diktiği fidanın ağaç olup meyvesini toplamaya başlayacağına delalet eder. Kişinin hayatında kendisine zarar verecek insanları çıkartarak yerine mutlu olduğu insanları koyacağına yorulur. Maddi yönden çok doğru adımlar atarak, kazancı yüksek işlere yatırım yaparak zengin olma yolunda ilerleyeceğine işaret eder.

Rüyada Kara Kedi Sevmek

Rüyada kara kedi sevmek, kişinin aklından geçen her şeyin gerçek olacağına ve hislerinin çok kuvvetli olduğuna delalet eder. Kişinin hayatı ile alakalı hissettiği her şeyin bir bir çıkacağına tabiri caizse içine doğacağına, geleceği göreceğine yorulur.

Rüyada Kara Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada kara kedi yavrusu görmek, rüya sahibinin iş hayatında çok güvendiği, dostum dediği biri tarafından ihanete uğrayarak çok büyük zarar edeceği işe sokulacağına delalet eder. Kişinin yaşadığı hayal kırıklığından ötürü duygusal çöküşe girmesiyle beraber maddi kayıp yaşayacaktır.

Rüyada Kara Kedi Tarafından Isırılmak

Rüyada kara kedi tarafından ısırılmak, kişinin daha önce sezgilerine güvenerek hissettiği bir olay karşısında yine de zarar göreceğine işaret eder. Kişinin zahmetli bir işe girerek büyük risk alacağına lakin sağlam adımlar ve doğru kararlar ile çözüme ulaşacağına delalet eder.

Rüyada Kara Kedi Kovalaması

Rüyada kara kedi kovalaması, kişinin yakınındaki bir kişi tarafından ihanete uğrayacağına ve zarar göreceğine işaret eder. Rüya sahibinin bu soruna biran önce el atmasıyla sorunu çözerek aldığı zararı dahada büyütmeden hal çaresine bakacağına işaret eder. Kişinin mesleğine önem vererek kariyerinde sağlam adımlarla ilerleyerek yeni kazanç kapıları açacağına işaret eder.

Rüyada Kara Kedi Tırmalaması

Rüyada kara kedi tırmalaması, kişinin dikkat etmesine rağmen yataklara düşürecek bir hastalığa yakalanarak uzun süre tedavi göreceğine işaret eder. Kişinin hayatındaki düşmanı ortadan yok etmesiyle yani hayatından çıkarmasıyla rahat bir nefes alacağına ve hayatına yeniden yön vereceğine delalet eder. Kişinin mutlu olma yolunda doğru adımlar atacağına yorulur.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.