Rüyada “Kaplan” Görmek

Kaplan
Rüyada kaplan görmek, kalbi kin ve nefretle dolan, hayatı boyunca yalnız kendisini düşünen, sert mizaçlı kimselerin varlığına işaret eder.
Rüyanın Tabiri : ne demek, ne demek, manası nedir, ne anlama gelir? neye işarettir.

Rüyada kaplan görmek, kalbi kin ve nefretle dolan, hayatı boyunca yalnız kendisini düşünen, sert mizaçlı kimselerin varlığına işaret eder. Rüyada kaplan görmek, genellikle kendini herkesten üstün gören, burnu havada, başkalarını hor gören, adeta bu dağları ben yarattım havasında olan kişiye delalet eder. Rüyada kaplan görmek, aynı zamanda iri yarı cüsseli, güçlü, kuvvetli zengin bir erkeğin varlığına yorulur. Rüyada kaplan görmek, başka bir deyişle kişinin yapmış olduğu hatalarından ötürü duymuş olduğu pişmanlığa ve bu sebepten günahlarından kurtulmak için Allah’a yalvaracağına delalet eder. Aynı zamanda bilgi sahibi, ilim irfan bilen, entelektüel bir kimsenin olduğuna yorulur.

Rüyada Kaplan Görmek

Rüyada kaplan görmek, insanlara karşı içindeki kötü niyeti belli eden, herkese karşı iyilikten öte hep kötü düşünen ve yalnız yaşamayı tercih eden, sert mizaçlı kişilerin varlığına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin iş hayatında yada özel hayatında bu niyetli kişi veya kişilerle ağız münakaşasına gireceğini haberdar eder. İş hayatında yada özel hayatında insanları küçümseyen, onları kendine göre alt tabaka olarak yargılayan ve kibirliliği, kendini beğenmişliği, egosu yüksek olan kişi veya kişilerin varlığına işaret eder. Bu kişiler hayatlarının belli bir döneminde kendilerini yüksekte görseler de belli bir zaman sonra çevresindekiler ile eşit olduklarının farkına varacak ve duydukları pişmanlıktan, yaptıkları hatalardan ötürü tövbe edeceklerine delalet eder.

Rüyada Kaplan Görmenin Diyanet Yorumu

Rüyada kaplan görmenin diyanet yorumu, kişinin geçmişte yapmış olduğu hatalarından pişman olarak tövbe edeceğine rivayet eder. Rüya sahibinin yaşamının belli sürecinde yaptıklarından vicdan azabı çekeceği, pişmanlık duyacağı ve hatalarıyla yüzleşeceğine işaret eder. Kişinin çevresindeki art niyetli kişilerin zulmüne maruz kalacağına ve duyacağı korkudan ötürü kendini zayıf hissedeceğine yorulur.

Alimlere Göre Neye İşarettir?

İmam-ı Nabluse göre; kişinin yaşamış olduğu olumsuzlukların ardından kendine ders çıkararak, kendini geliştireceğine, geniş bilgili, kültürlü, iyi düşünce sahibi bir kimse olacağına işaret eder. Aynı zamanda kişinin kendisini değiştirmesiyle işinde de başarı göstererek bolluğa ve berekete ulaşacağına delalet eder.

Cafer-i Sâdık’a göre; karşısındakilere karşı düşmanlığını gizlemeyen, vicdani duyguları körelmiş zalim bir yapıya sahip, insanların şerrinden korkacağı bir kişinin varlığına delalet eder. Rüya sahibi kendini kaplanın sırtında görmüş ise, bu kişinin gücüne,iktidarına, mal mülk, saltanat sahibi olacağına rivayet eder.

Danyal (A.S)’a göre; büyük bir mevkide zalim, kötü, kinci bir devlet büyüğünün varlığına ve güçlü bir düşmana delalet eder. Bu düşmanın hane içine saldıracağına ve içten içe pençelerini saplayacağını işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin halk tarafından günahkar sayılan bir kadına musallat olacağına ve maddi, manevi zarar göreceğine delalet eder.

Rüyada Kaplan Görmenin İslami Açıklaması

Rüyada kaplan görmenin islami açıklaması, kişinin girmiş olduğu işlerinde diğer ortaklarından daha çok kazanç elde edeceğine ve maddi kazancını dahada artıracağına delalet eder. Kişinin yaşadığı sürece asla maddi yokluk görmeyeceğine, rahat bir yaşam süreceğine, tabiri caizse hayatın anasını ağlatacağına rivayet eder.

Rüyada Kaplan Öldürdüğünü Görmek

Rüyada kaplan öldürdüğünü görmek, bu rüya gören kişi için oldukça hayırlara yorulur. Rüya sahibi büyük kazançlar elde edeceği öyle büyük işlere imza atacak ki çevresindeki düşmanları hasedinden çatlayacak ve içten içe yanacaktır. Bu rüya kişinin zaferlerinin, başarılarının, ödüllerinin, zenginliğinin, mutluluğunun habercisidir.

Rüyada Kaplan Saldırması Görmek

Rüyada kaplan saldırması görmek, kişinin hayatında mutlu olacağı, yüzünün güleceği güzel ve hayırlı haberler alacağına yorulur. Rüya sahibi iş hayatında çalışkanlığı ve hırsı sayesinde güzel başarılara imza atacak bu sayede hakkı olan makama terfi olacaktır.

Rüyada Kaplan Sevdiğini Görmek

Rüyada kaplan sevdiğini görmek, rüya sahibinin düşmanlarına ve rakiplerine karşı zaferler elde edeceğine işaret eder. Rüyada yetişkin kaplan sevmek, rüya sahibinin katı, sert, güçlü ve ikna edilmesi zor olan bir kişiyi en zayıf noktasını bularak kazanacağına ve onun anlayacağı dilden konuşacağına delalet eder. Rüyada yavru kaplan sevmek, iş konusunda yeni yeni girişimlerde bulunan, eğitilmeye, öğretilmeye açık kimseler ile bir yola çıkılacağına ve rüya sahibinin tecrübelerini bu kişiler ile paylaşacağına yorumlanır. Rüya sahibinin geleceğin liderleri, yöneticileri, siyasetçileri olacak kişilerin donanımlı bir bireyler olmalarına katkıda bulunacağına işaret eder.

Rüyada Kaplan Avladığını Görmek

Rüyada kaplan avladığını görmek, rüya sahibinin hile yolu ile kazanç sağlayan bir kişinin sırtından geçinerek malına mal katacağına yorulur. Rüya sahibi bu kişiler ile arkadaşlık kurarak doğru olmayan kanun dışı işlere girişecek ve başkasına ait olan mala mülke sahip olacaktır.

Rüyada Kaplan Beslediğini Görmek

Rüyada kaplan beslediğini görmek, kişinin hedefini gerçekleştirmek için gayret ve çaba göstereceğine, uzun yollar aşacağına lakin yolun sonunda azmi sayesinde hedeflerine ulaşacağına yorulur. Kişinin ihtiyaç sahibi bir kimseye yardım eli uzatacağına, hayır duası alacağına ve çevresindekilerin taktirini kazanacağına delalet eder.

Rüyada Evde Kaplan Görmek

Rüyada evde kaplan görmek, bu rüya hiç hayra yorulmaz ve gören kişi için iyi değildir. Rüya sahibinin hanesinin içine kadar sızan güçlü bir düşmana ve bu kişiden göreceği büyük zarara işaret eder.

Rüyada Kaplan Sürüsü Görmek

Rüyada kaplan sürüsü görmek, kişinin iş hayatında güçlü, bilgili, hırslı rakiplerinin olacağına işaret eder. Rüya sahibi bu düşmanlarına karşı pençelerini gösterecek ve güçsüz biri olmadığını kanıtlayacaktır.

Rüyada Kaplan Tarafından Isırılmak

Rüyada kaplan tarafından ısırılmak, kişinin tamda olayları çözdüm, düze çıktım dediği an tekrar başa döneceğine yorulur. Aynı zamanda kişinin yanlış anlaşılmalara maruz kalarak adının kötü niyetle anılacağına delalet eder.

Rüyada Kaplan Tarafından Kovalanmak

Rüyada kaplan tarafından kovalanmak, üzerinde emek harcanan projelerin başarıyla sonuçlanacağına yorulur. Yapılan çalışmaların büyük firmalar tarafından fark edileceğine ve bu sayede başarıya ulaşarak hak edilen yere gelineceğine delalet eder. Kişinin feraha ereceğine, sağlıklı bir hayat sürerek mutlu olacağına, yüzünün güleceğine işaret eder.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.