Koç Burcu Özellikleri

21 Mart
20 Nisan

Koç Burcu Özellikleri

Koç burcunu tanımlamak çok kolay olmamalıdır. Kararlı ve keskin bakışlarıyla, hedeflediği konular üzerinde sağlam adımlar atarak hakimiyet sağlar. Koç burcu insanı, hızlı gelişen tutkuların atan kalbidir. Her an ne yapacağı hiç belli olmaz ve yenilgi kelimesi onun adıyla asla yan yana söylenemez. İdealist ve Realist bir yapıya sahiptir. Koç burcunun enerjisini düşünmek etrafındakileri sadece yorar. Sadece kendileri istedikleri zaman herkesten akıllı ve sakin olurlar. Çok hızlı düşünürler bu yeteneklerinden dolayı onlara yetişmek imkansızdır. Çocuk gibi saf ve masum görünseler de onlar aslında korkusuz bir cengaverdir.  Koç burcuna asla yalan söylemeyecek ve dürüst olacaksınız. Bu burçta olanlar madalyonun sadece tek tarafını görür ve ilişkilerinde asla aldatıcı değillerdir. Koç burcu insanına kalbinizin kapılarını sonuna kadar açın o ne kadar da olsa kalpten içeri paldır küldür girse de kapıyı incitmeden kapamasını bilir. Sevdiği kişi için aklınıza gelmeyecek çılgınlıklar yapabilir ve karşısındakini mutlu edebilmek için hiçbir imkan ve olanaktan kaçınmaz. Kalbi incitildiğin de ise bir çocuk gibi küser ve kırılır. Ona yapılan en büyük hata onu görmezden gelmektir.

Koç Burcu Kadını Özellikleri

Koç burcu kadını özellikleri; hareketli, konuşkan, girişimci bir yapıya sahip olmasıyla beraber oldukça esprilidir. Alımlı, narin ve atletik bir yapıya sahiptir. Eleştirmeyi ve bulunduğu ortamda hoşlanmadığı şeyleri çok çabuk ve açık sözlülükle dile getirir. Çevresinde cazibesi ve farklılığıyla dikkat çeker. Koç burcu kadını iş hayatında hırslı olduğu kadar idealist bir yapıya da sahiptir. Aklına koyduğunu mutlaka yapar ve doğru bildiği yoldan asla vazgeçmez, zamanı değerlendirmeyi iyi bilir ve çalışkandır. Arkadaşları arasında sempatik tavırlarıyla sevilen ve aranan biridir. Dostlarına ve sevdiklerine değer verir ve fazlasıyla fedakar davranır. İş hayatında hırslı olduğundan her zaman hep bir adım önde olur ve en büyük rakibi kendisidir. Duygusal yapısı oldukça hassas ve kırılabilecek kadar narindir. Evine ve ailesine oldukça düşkün ve mükemmeliyetçidir. Sürekli hareketli olmayı seven ve yerinde duramayan koç burcu kadınları boş zamanlarında da sosyal aktiviteler içerisinde  bulunmayı ve spor yapmayı severler.

Koç Burcu Erkeği Özellikleri

Koç burcu erkeği özellikleri; kendine güvenen, enerjik ve hareketli bir yapıya sahip olmasından dolayı dikkat çeker. Otoriterdir ve çevresindekiler üzerinde de otorite kurmayı sever. Her zaman dik başlıdır ve asla yaptığı hatayı kabullenmez, bencil davranışlar içerisinde bulunur. Koç burcu erkeği aynı zamanda özgürlüğüne oldukça düşkündür. Dostları, arkadaşları ve sevdikleri için yapamayacağı şey yoktur. İnsanları sever ve onların dertlerine yardımcı olmaya çalışır. Cömerttir ve maddi anlamda eli açık olduğu kadar özgür olmayı ister. Başkalarından emir almayı sevmez ve bu özelliğinden dolayı kendi işini kurarak , kendi işinde çalışma taraflısıdır. Koç burcu erkeği incindiği, kırıldığı zaman karşısındaki kişilerden asla sözünü sakınmaz ve kırıcı olur. Karşısındakini oldukça sert bir dille eleştirebilir ve fazlasıyla tenkitçidir. Ev hayatına, ailesine düşkün olduğu kadar dışarıdaki hayatı da çok seviyor. Bu onun enerjik, yerinde duramayan, dinamik yapısından kaynaklanıyor. Her zaman evinde huzurlu ve mutlu olmak ister.

Koç Burcu Özellikleri
Koç burcu özellikleri
Girdiği Gruplar : Mars, Ateş, Pozitif, Öncü
Burcun Yıldızı : Sevgi, Cazibe ve Savaşın Temsilcisi
Burcun Sembolü : Koç
Burcun Günü : Salı
Burcun Sayısı : 1-9
Burcun Taşları : Pırlanta, Yakut, Beyaz necef
Burcun Renkleri : Şarap kırmızısı, Ateş kızılı ve Parlak kırmızı tonlar
Burcun Çiçekleri : Lale, Zambak, Hanımeli, Sardunya, Papatya
Burcun Kokuları : Manolya, Lavanta, Menekşe
Burcun Madeni : Demir
Burcun Etkisindeki Bitkiler : Sarımsak, Soğan, Nane
Koç Burcu Günlük Yorumu; Koç burcunu tanımlamak çok kolay olmamalıdır. Kararlı ve keskin bakışlarıyla, hedeflediği konular üzerinde sağlam adımlar atarak hakimiyet sağlar. Koç burcu insanı, hızlı gelişen tutkuların atan kalbidir. Her an ne yapacağı hiç belli olmaz ve yenilgi kelimesi onun adıyla asla yan yana söylenemez. İdealist ve Realist bir yapıya sahiptir. Koç burcunun enerjisini düşünmek etrafındakileri sadece yorar. Sadece kendileri istedikleri zaman herkesten akıllı ve sakin olurlar. Çok hızlı düşünürler bu yeteneklerinden dolayı onlara yetişmek imkansızdır. Çocuk gibi saf ve masum görünseler de onlar aslında korkusuz bir cengaverdir. Koç burcuna asla yalan söylemeyecek ve dürüst olacaksınız. Bu burçta olanlar madalyonun sadece tek tarafını görür ve ilişkilerinde asla aldatıcı değillerdir.
DEVAMINI GÖSTER

Yorum yazın

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.