Dini Rüya Yorumları

Dini rüya yorumları ve dini rüya tabirleri islam alimlerinin yaptığı yorumlar ile gün yüzüne çıkmıştır. Bu rüya tabirleri rüyaya gören kişiye manevi bir işaret vermektedir. Dini rüya yorumları genel olarak islam alimlerinin yaptığı yorumlar olarak bilinir. Görülen her rüyada kişi kendine manevi bir işaret çıkarmamalıdır. İşaret veren rüyalar ile işareti olmayan rüyalar üçe ayrılır. Biz bunlara şeytani, rahmani ve bilinç altı rüyalar demekteyiz. Şeytani ve bilinç altı rüyaların hiçbir şekilde manevi bir işareti yoktur.

Dini Rüya Yorumları

Dini rüya yorumları, caferi sadık, imam-ı nablusi gibi islam alimleri tarafından yapılan yorumlara denir. Bu yorumlar geçmiş ve gelecek ile ilgili yada kişinin manevi hal durumuna göre işaret verir. Geçmişimizde islam düşünürlerinin yaptığı yorumlarda yaşanmış olan sıkıntılar ve yaşanılacak olan sıkıntıları ortaya çıkarmışlardır. Aynı zamanda rüya yolu ile dinimizde peygamberliğin müjdelendiğini bilmekteyiz. Hz. Yusuf a.s’ın rüya yorumu yapan peygamberlerimizden olduğunu unutmamalıyız. Hz Ebubekir k.s peygamberimizin vefatının kendisinden önce olacağını görmüştür. Peygamber efendimizin görmüş olduğu bir rüya üzerine ve Hz Ebubekir k.s yaptığı yorumda rüyaların bizler için önemini bilmeliyiz. Rüya tabirleri ve rüya yorumları bizler için günümüzde bir çok anlam taşıdığını kesinlikle unutmayalım. manevi olan bir işaret Allah c.c tarafından rüya yolu ile verildiğini aklımızdan çıkarmayalım.

Dini Rüya Tabirleri

Dini rüya tabirleri, manevi işareti olan açıklamalara denir. Görmüş olduğunuz rüyaların islami bir anlamının olup olmadığı bu şekilde ortaya çıkar. Rüyayı gören kişiler her rüyasında manevi bir işaret çıkarmayacağını bilmeler lazım. Günümüz zamanında artık bu tarz işaret olan rüyayı gören kişiler çok nadir olduğu da bilinmelidir. Şeytani ve bilinç altı rüyaların etkisi altında kalan kişiler görmüş oldukları rüyalarda her hangi bir anlam çıkarmasınlar. Salih niyete göre istihare namazı üzerine görülen rüyalar bizlere doğruyu gösterecektir. belli başlı rüyalar günümüzde sıkça görülmekte ve bu rüyalarda anlam bulunmaktadır. Son yapılan rüya yorumlarında rüyada deniz görmek, rüyada yılan görmek ve rüyada bebek görmek gibi görülen bu rüyalar anlam taşımaktadır. Günümüzde ise en çok bu rüyaların görüldüğünü de bilmenizi isterim.

Dini Rüya Yorumları Google Plus’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.